Societate
Izium si Plastilina este un blog cu Iziuminka si experimente! Plastilina reprezinta evenimentele din societate, pe care fiecare le modeleaza diferit, iar iziuminca este abordarea, emotia si experienta individuala. Blogul ofera o colectie interesanta de evenimente din diferite domenii, atat diferite ca idee cat si ca orientare, precum si autori diversi pe care ii leaga doar Migrarea pe Internet. Pe langa asta, blogul face experimente fulger si sensibilizeaza opinia publica despre importantul rol pe care il are omul intr-o societate: el e seful celui pe care il voteaza si nu invers! |
no comment |
Despre șarlatani. |
pur si simplu blog |
Portal analitic din Republica Moldova |
Grupul local Amnesty Bilicenii Vechi este creat cu scopul de a promova şi a forma deprinderi de respectare a drepturilor omului în rândul tinerilor şi a copiilor. |
Ce mă preocupă. |
Un blog despre curajul de a iubi și de a fi ceea ce ești. |
Blogul lui Vadim Cernei |
Дизайн, блогосвера, твиттер, музыка, культура, общество, история. |
Nu tot pare ce este .Noi mergem mai departe de aparenţe! |
О молдавской жизни |
Un blog de atitudine,la baza tuturor materialelor postate stind OBSERVATIA.Deseori evenimente minore si fapte mai putin fascinante decit bataliile politicesunt lasate in umbra...dar cineva trebuie sa le tina si pe acestea sub observatie.
Morala face bine societatii,o corecteaza...deaceia e nevoie sa recurgem la analizarea evenimentelor ce ne inconjoara prin prisma moralei. |