If I could change the world
Ce ziceţi să jucăm împreună un joc? E simplu, răspundeţi la întrebarea: "Care 10 lucruri aş schimba în lume, dacă aş avea putere nelimitată să o fac?" Ceva de genul Bruce Almighty. Există doar 2 reguli:1) schimbările să nu ţină de probleme globale. E clar că toţi visează să nu mai fie războiuri, oameni care mor de foame, discriminare, terorism, and other unpleasant stuff. Din cauza că sunt motive prea serioase, mai bine să nu le abordăm. Ar fi bine ca modificările care v-aţi dori să fie cît de cît personalizate.2) scrieţi primele schimbări ce vă vin în gând, nu le chibziuţi. Aşa va fi mult mai fun ;)
Deci, iată varinata mea:Dacă aş putea schimba lumea după placul meu, aceasta ar suferi următoarele modificări:1. ziua de lucru ar incepe de la 10 la toţi, înclusiv la studenţi şi elevi. Ar fi o regulă generală, obligatorie şi pentru companiile private.2. tot ce îmi place din mâncare ar avea puţine calorii, fie aceasta costiţă cu cartofi prajiţi ca acasă, fie tortă cu lapte condensat... mmm... :))3. picoarele damelor ar fi "proiectate" în aşa fel, încât încălţăminte cu tocuri ar fi mai confortabilă decât cea fără :P4. cuvinte necenzurate nu ar exista. 5. Marilyn Monroe ar fi brunetă, în ciudă :PP6. filmele horror ar fi interzise, pentru că numai gândul la ele mă sperie :))7. transportul public ar fi gratis şi întotdeauna liber, şi ar merge 24/24.8. timpul afară ar putea fi regulat de o telecomandă specială, care ar fi doar în posesia mea :P9. nu ar exista regimuri de vize pentru moldoveni.10. bărbaţii ar fi cei care visează la căsătorie şi sunt gata la orice pentru aceasta. Asta aşa, ca să nu le pară viaţa prea uşoară :D
Hm, poate n-ar fi lumea perfectă, dar mie mi-ar placea mult mai mult :))Deci, cine continuă jocul? ;)
Sursa
2009-02-05 15:18:49