Societate
E un blog al tuturor basarabenilor din Alba Iulia. Prin intermediul lui vrem sa spunem lumii intregi cu ce ginduri, aspiratii traim si ce asteptam de la ea. Basarabenii din Alba Iulia sunt o echipa unita de tineri carora nu le e indiferent tot ce se intimpla in jur. Vrem sa luam atitudine si sa ne pronuntam asupra evenimentelor ce ne afecteaza, direct sau indirect, sa comunicam intre noi si sa ducem mesajul nostru mai departe. Impreuna viata e mai interesanta si numai fiind uniti vom reusi lucruri trainice si frumoase! |
Promoveaza valorile moral crestine printre rindurile tinerilor si nu numai. |
BASARABIA MON AMOUR |
ganduri in haos si lectii fara invatatura |
Blogul lui Andrei Babcinetchi. Aici gasiti informatii referitoare la urmatoarel subiecte: Romania, Moldova, Basarabia, Orhei, Chisinau, Bucuresti, ASE, Facultatea de Management, SNSPA, basarabeni, studentie, Mecanica Fina, business, intreprenoriat, criza. |
Blogul jurnalististului Ghenadie Brega |
Blogul echipei de cursanti ai "Academiei Curajului" din Slobozia Mare, Cahul |
Pe acest blog se publică discuţiile purtate în cadrul Cenaclului de gândire şi atitudine românească. Se ating teme extrem de importante pentru dezvoltarea simţului naţional-patriotic autentic. |
Un blog in care amestec toate temele, de la informatica, medicina, Linux, religie, societate, politica, mass-media, si altele. Nu-i facut pentru trafic, in el imi insemn unele ganduri, daca n-am hartie la indemana. |
Student basarabean in Romania, in Bucuresti. |
Blog de informare a studentilor basarabeni din Craiova |
Comenteaza si expuneti parerea liber! |
Blog despre studentie, despre Iasi, politica si alte nimicuri. |
Sustin si am ca scop prin acest blog consolidarea relatiilor dintre romani si basarabeni la fel si cu cei din bucovina. |
un blog, care permite cetăţenilor din Chişinău să raporteze o problemă, iar municipalitatea să o sesizeze şi să o rezolve. |
FAM este o organizatie fara culoare politica, constituita adhoc la Chisinau din jurnalisti, artisti, scriitori, oameni de afacere, profesori si studenti, cetateni ai Republicii Moldova, urmasi ai victimelor comunismului sovietic. |
Fara Descriere |
Asociaţia “Neoumanist” cu ajutorul voluntarilor şi donatorilor locali şi internaţionali luptă pentru un nivel de viaţă decent al celor mai vulnerabile pături din Moldova (persoanelor în etate, persoane singuratice etc). Fiind o asociaţie non-profit este nevoie de finanţare constantă pentru a îndeplini misiunea Asociaţiei.
Asociaţia “Neoumanist” mizează pe oameni ca tine pentru a ajuta persoanele în etate şi a schimba situaţia deplorabilă a păturilor vulnerabile din Moldova!
|