Cu ce ar putea veni Republica Moldova în Uniunea Europeana?
Întrebarea de mai sus ar trebui să fie pusa de fiecare locuitor al spaţiului dintre Prut şi Nistru, ori de cite ori, se gîndeşte cum ar putea ieşi această “gură de rai” din săracia cumplită în care se află. După părerea mea societatea moldovenească are nevoie de o schimbare de mentalitate. Schimbare axată pe înţelegerea unui [...]Sursa
2007-11-09 23:40:41