Donosean aruncă BOMBA !!!
Masal Bugduv există! Fotbalistul moldovean despre care a scris Times şi BBC că se interesează Arsenal Londra şi alte echipe de top există în realitate! Bomba vine de la directorul şcolii de fotbal din Bălţi, Vladimir Donosian. Acesta mi-a delcarat astăzi că Masal Bugduv a fost unul dintre elevii săi acum 4 ani, când antrena o grupă de copii în vârstă de 12 ani. Copil născut în urma mariajului dintre un camerunez şi o moldoveancă. „Au emigrat acum 4 ani în Anglia şi n-am mai auzit nimic de el până acum câteva zile”, spune Donosean. Potrivit tehnicianului bălţean, Bugduv era un băiat foarte talentat, care ar fi putut ajunge fotbalist de marcă. Aşadar, Masal Bugduv există, dar deocamdată nu se ştie unde locuieşte în prezent. Din cele publicate de Times şi BBC (pe site) doar faptul că a jucat pentru naţionala Moldovei putem spune cu certitudine că nu este adevărat. În rest, ne-am putea trezi într-o zi cu o vedetă moldovenească în lumea fotbalului, chiar dacă toată lumea s-a grăbit să afirme că a fost o glumă proastă.Sursa
2009-01-21 22:03:11