atunci cand fortele se sugruma
Pentru ca atunci cand nu mai vad iesirea dintr’o situatie, ma intorc si plec.
Nu mai are sens sa dai explicatii, atunci cand nu ti se cer. Nu mai are rost sa strigi adevarul , pentru ca toti aud doar minciuni. Eu prefer sa plec, da, asa ca o lasa, atunci cand nu mai e rezolvare, decat sa lupt. Plec, pentru a-mi analiza gandurile, pentru a lasa o usa deschisa pentru mai tarziu, atunci cind mintea e mult mai linistita si nu raneste ca in momentul dat, cand nu o controlezi la nervi.
Gandesc la rece si nu las friu liber sentimentelor, pentru ca asta fac toti si asta o sa fac si eu.Sindromul turmei. De ce sa mai incerc sa fortez lucrurile , daca din partea ta nu primesc decat respingere? De data asta, am mers prea departe si am facut ce e peste masura mea. Acum nu mai vreau. O sa ma vrei, o sa ma cauti. Poti juca teatru? Pot si eu prea bine.
Filed under: Doare,şi atît., Imagini de suflet
![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host%3Djustafreakingrayofsunshine.wordpress.com%26blog%3D14689659%26post%3D1408%26subd%3Djustafreakingrayofsunshine%26ref%3D%26feed%3D1)
Sursa
2012-07-17 13:28:45