Sheriff confirmă. Fotbalul din Moldova este peste cel din Armenia
![](http://1.bp.blogspot.com/-FNigDhIoktQ/UAWfjgP2DuI/AAAAAAAADVg/KhdCJMSLpdw/s400/sheriff+armenia.jpg)
La fel ca Dacia și Zimbru, Sheriff n-a strălucit, dar a dat dovadă de maturitate în joc și a arătat ca o echipă solidă, bine închegată. Tiraspolenii au fost peste adversarii din această seară, lăsând impresia că pot mai mult, oricând gata să accelereze.
Am fost dezamăgit de fotbalul prestat de armeni, altădată cu o școală formidabilă, de temut până și în Imperiul Sovietic. Să nu uităm că acum 40 de ani Ararat Erevan devenea campioană a URSS, ceea ce formațiile noastre puteau doar să viseze. Și asta chiar dacă la Ararat au jucat mereu 99% fotbaliști armeni. Dar asta e istorie. Astăzi fotbalul din Armenia trăiește doar din amintiri.
Sursa
2012-07-17 20:24:00