The Mist
Vreau sa vă recomand un film pe care l-am reprivit cu mare dorinţă zilele trecute.
Filmul este făcut pe baza romanului cu aceeaşi denumire a lui Stephen King, dar nu cred că pot să-l găsesc în md…
Deci, filmul pare foarte simpluţ şi ieftin, mai ales reieşind din trailer…Prima dată l-am privit prin vreo 2009, nu de la început, la tv, cu aceeasşi idee că privesc un horror foarte ieftin, însă cînd filmul s-a sfîrşit, am plîns după terminarea lui încă vreo 20 de minute. Are un sfîrşit foarte trist şi zilele acestea tot am plîns cam multişor. L-am reprivit pentru final, dar cu siguranţă am înţeles mult mai multe decît cu 3 ani în urmă. Sunt multe momente care te pun pe gînduri şi sper ca să le înţelegeţi sau măcar să încercaţi să le pătrundeţi.
Eu vă recomand cu mult drag filmul, pentru că este unul foarte puternic şi lasă acolo, în suflet o amprentă amară.
Filmul este însoţit de muzică perfectă şi o joacă foarte frumoasă a actorilor.
Sursa
2012-07-13 22:28:22