Ia-mă la tine acasă…
-Ia-mă cu tine la mare, ia-mă cu tine în locul cela de care eşti îndrăgostită. Ia-mă cu tine acolo unde toată ziua citeşti pe plajă şi umbli pe străzi cu soarele de mînă, iar seara faci mărgele şi mănînci gustos. Ia-mă cu tine, să-ţi cumpăr piersici şi îngheţată, să căutăm obsesiv umbră şi să obosim picioarele cu nopţile întregi. Ia-mă de mînă în mare, să numărăm stele pe cer şi stele pe apă şi să ne încălzim cu privirile sub luna rece de vară.
-Vei avea răbdare?
-Da! Ia-mă la tine acasă…
![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host%3Dmargantzovka.wordpress.com%26blog%3D16713168%26post%3D2197%26subd%3Dmargantzovka%26ref%3D%26feed%3D1)
Sursa
2012-07-12 16:30:54