despre gay şi lesbiene sau indigestia dragostei

Știați că pragul de toleranţă ( la fel ca şi cel de reacţie la durere) la oameni este  tare, da tare, diferit.
Pentru unii culmea ar fi să pui degetu pe telefonul lui mobil, pentru altu acest prag în general nu există. Dar cînd ajunge vorba la ceva mai puțin tradițional, gata! aici ies din adîncuri norma și morala, se trezesc principiile și vocabularul devine brusc elevat și agresiv, că na, cum de își permit ăștia tot ce își permit! Da eu eu tre să trăiesc în continuare ca un inhibat! Să stea locului și să nu iasă din cușcă!
Asta e, nu le place oamenilor să vadă că cineva e altfel și se simte bine așa. Să știe că nu se teme să recunoască că are ceva diferit, sau dimpotrivă nu are. Și au sau nu treabă, oamenii *cu bun simț* vor ieși și vor merge pînă și în far-far away să lupte cu destrăbălarea, desfrîul, pornografia și ! Dacă le-ar  mai deschide cineva și vize în Germania ar merge la festivalul renumit să lupte cu imoralitatea acolo pe loc!
Și, de regulă, pe toți drepții ăștia, nu-i privește nici într-un mod subiectul, lor de morală le pasă. Dacă i-ar privi direct ar tăcea ca peștii.
Da eu chiar nu am treabă nici cu gayii nici cu lesbienele. Nu zic, m-ar mira cînd doi băieți cogemite, în loc să-și tragă pumni, s-ar săruta tandru, dar.. să fie ei sănătoși și să le aducă plăcere sexul. Și n-aș face isterică dacă o lesbiană mi-ar cere stiloul, sau dacă un gay, ar sta alături la vreun spectacol. Ce are mă? Își trăiesc oamenii viața și se bucură. Bravo lor. Le-ar fi mai bine fără cetele de pseudo-ghizi de morală și religie și cruciade împotriva lor.
Și chiar nu înțeleg ce au  ăștia din urmă, tot felu de complexați și bolnavi, care cică nu-s rasiști, doar că nu suportă negrii, nu-s împotrivă, doar că nici nu-s pro, nu-s conservativi - doar că nu le plac schimbările, nu-s fasciști- doar că nu suportă evreii și încă multe alte mici nunațe care și definesc diagnosticul complet.
Nu le place oamenilor să vadă că cineva s-a găsit pe lumea asta, se simte bine așa și își trăiește fericit viața.

p.s. un video în final pentru a vă testa pragul de toleranță sau poate preferințele ;;)



imagine
.

Sursa
2011-06-12 13:55:00



Comenteaza





Ultimele 25 posturi adăugate

15:12:02🔔 Chișinăul va găzdui evenimentul la nivel înalt EU-Moldova Investment Conference pe 4 iunie 2026 —» Sandu GRECU
07:27:39INVIDIA, URA —» Leo Butnaru
06:59:25Agricultura 5.0 în nordul țării: Tinerii au testat tehnologiile viitorului la Târgul „Viitorul e AgriCOOL” din Corlăteni 🦾 —» Sandu GRECU
10:06:48Radacini lansează Long Charmat Rosé de Noirs —» Fine Wine
08:32:32Vinăria din Vale: rebranding la Motive; Feteasca Regală intră în scenă —» Fine Wine
04:56:02UN INTERVIU —» Leo Butnaru
09:28:35DIN PASIENȚE —» Leo Butnaru
08:35:53Interviu RomStoria: Primul student rom la Sydney —» Curaj.TV | Media alternativă
13:51:31APROAPE DE PEDAGOGIE —» Leo Butnaru
10:18:33Crisecco apare în variantă nouă —» Fine Wine
10:03:46Lansarea cărții ilustrate ”Legenda Bradului” de autoarea Cristina Rusu Trandafir —» Biblioteca de Arte 'Tudor Arghezi'
12:18:14Vasile Costiuc, acid ca niciodată! Atletismul și dubinca. Curățenie olimpică. Lupta cu Viorel 🔥🔥🔥 —» Sandu GRECU
10:02:22Probabil, cea mai bună Floricica din Moldova —» Fine Wine
12:18:07Fautor lansează primul său spumant – Bliss —» Fine Wine
10:15:38Călărași Divin intră pe piața vinurilor  —» Fine Wine
13:26:00Anul – 2026 – anul evaluării bibliotecilor publice —» Biblioteca Publică or.Rîşcani
05:13:03O EDIȚIE ROMÂNO ITALIANĂ —» Leo Butnaru
19:49:00Dragostea în faptă —» adevaruri biblice
05:10:06YES-EU —» Leo Butnaru
19:52:58Chișinăul în straie europene: Tradiție, diplomație și ritmuri rock de 9 Mai —» Curaj.TV | Media alternativă
19:52:58Chișinăul în straie europene: Tradiție, diplomație și ritmuri rock de 9 Mai —» Curaj.TV | Media alternativă
04:14:50LACONIC —» Leo Butnaru
04:45:54COSMOGRAME —» Leo Butnaru
03:11:06oh —» turn up the silence
09:03:59„La izvoarele înțelepciunii” – etapa raională —» BPR Ungheni's Blog