CARAVELA CULTURII ÎN SATUL PÎRLIŢA, RAIONUL FĂLEŞTI
La 14 octombrie curent, în timp ce chişinăuienii sărbătoreau Ziua Oraşului, locuitorii satului Pîrliţa, r-nul Făleşti erau nu mai puţin ocupaţi cu pregătirile de sărbătoarea prilejuită de sosirea Caravelei Culturii. Deşi era o zi mai puţin frumoasă şi caldă, timpul de afară nu i-a împiedicat pe tinerii din sat să întîmpine multaşteptaţii oaspeţi cu pîine [...]Sursa
2007-10-22 15:25:45