Homosexualii desfigurează capodoperele clasice şi istoria


  romeo-si-julieta Astăzi mergînd în rutieră am auzit la radiou o noutate care m-a întristat şi anume că într-o şcoală publică din Londra ,  tineri de 14-16 au pus în scenă piesa “Romeo şi Julieta”  în într-o variantă care să placă homosexualilor. Punînd în scenă această piesă sub denumirea de “Romeo şi Julian” sunt promovate homosexualitatea, lesbianismul şi alte practici scîrboase, pe care Dumnezeu le condamnă, chiar în medul tinerei generaţii care încă nu ştie să facă discernămînt dintre bine şi rău. Vezi ştirea http://www.ziua.ro/news.php?data=2009-02-28&id=22073

 

Tot aşa au făcut şi cu filmul “Alexandr” unde marele împărat Alexandru Macedon a fost prezentat ca homosexual, chiar dacă nu există nici un document care sa arate acest lucru.

Prin aceste lucruri , ca piesa şi filmul de mai sus, omenii stricaţi vor:

1. Să prezinte  răul drept bine şi binele drept rău.  Şi anume homosexualitatea care este un rău mare ( http://www.moldovacrestina.net/social/isus-hristos-condamna-pacatul-sodomiei-si-cheama-homosexualii-la-pocainta/ ) este prezentată ca o practică normală. Pe cînd atunci cînd te opui acestor practici pentrucă doreşti să păstrezi moralitatea societăţii, atunci eşti învinuit de ” homofobie” ceea ce ar însemna o repulsie nerezonabilă. Iar inversarea valorilor morale ar distruge din temelie toată societatea, şi ar da mînă liberă omenilor desfrînţi şi imorali ca să facă tot ce doresc ei fără ca să-i acuze cineva.

2. Să distrugă tot ce este frumos.  Dumnezeu a creat căsătoria între un bărbat şi o femeie. După ce a făcut toate lucrurile El a spus că “toate lucrurile erau foarte bune”, inclusiv şi căsătoria aşa cum a instaurat-o El.  Însă dacă homosexualitatea şi alte practici de acest gen sunt privite ca ceva bun atunci unde mai este frumuseţea căsătoriei între un bărbat şi o femeie?  Unde este procrearea omenirii? În desfrîu? Dacă este distrusă imaginea familiei instaurate de Dumnezeu, atunci poate fi distrus tot: imaginea dragostei, imaginea imaginea valorilor, distrug cultura care a fost de sute de ani. Şi dacă nu acţionăm acum  să nu ne mirăm că într-o zi  “Luceafărul”, care este  o capodopera literaturii româneşti, să fie pus în scenă într-o formă pervetită

3. Să distrugă tot ce aduce binecuvîntare şi creştere.  Prin faptul că copii de la 14 ani sunt învăţaţi să îmbrăţişeze ideia homosexualităţii ca ceva nou şi progresiv aceasta aduce consecinţe grave pentru toată viaţa lui ca individ pentru că mînia lui Dumnezeu se va descoperi din ceruri peste el. Aceasta desigur că va aduce la o generaţie destrăbălată şi desfrînată, pe care Dumnezeu o va pedepsi foarte aspru după cum a pedepsit cetăţile Sodoma şi Gomora pentru aceste practici. (Gen.19)

4. Prin aceasta omenii răi vor să întreţină relaţii sexuale cu minorii sub pretextul de educare secuală  şi pentru aceasta ei merg în şcoli şi colegii pentru a nvăţa tinerii  aşa cum au făcut-o anul trecut în colegiul pedagogic din Călăraşi http://www.moldovacrestina.net/politica/legea-nediscriminare/violuri-crude-rezultatul-propagandei-homosexuale/ .

5. Prin aceasta cei nelegiuiţi nu vor ca să fie discriminaţi.  Biblia ne învaţă să discriminăm astfel de nelegiuri “Dacă un om se culcă cu un om, cum se culcă cineva cu o femeie, amândoi au făcut un lucru scârbos; să fie pedepsiţi cu moartea: sângele lor să cadă asupra lor. Dacă un om ia de nevastă pe fată şi pe mama ei, este o nelegiuire: să-i ardă în foc, pe el şi pe ele, ca nelegiuirea aceasta să nu fie în mijlocul vostru. Dacă un om se culcă cu o vită, să fie pedepsit cu moartea; şi vita s-o omorâţi. Dacă o femeie se apropie de o vită, ca să curvească cu ea, să ucizi şi pe femeie şi pe vită; să fie omorâte: sângele lor să cadă asupra lor. (Leviticul 20:13-16)  Deci Dumnezeu ne învaţă să luăm atitudine faţă de aceaste practici. Pe cînd ei vor să facă legi care să-i apere precum “Legea antidiscriminare”, şi nu numai să-i apere pe ei, ci chiar ca să-i poată pune la puşcărie pe cei ce îi vor.

Mă bucură totuşi că în Marea Britanie sunt oameni care  se opun acestor lucruri, şi aceasta a stîrnit un scandal în parlamentul ţării. Noi ca naţiune şi ca creştini trebiue să ne opunem acestui mare rău care infectează societatea de astăzi  ca să trăim bine şi frumos.


Sursa
2009-03-02 14:18:57



Comenteaza





Ultimele 25 posturi adăugate

07:29:00DIN STRICTUL NECESAR —» Leo Butnaru
13:48:09Eugenia Botnaru, actriță de teatru și film —» Biblioteca de Arte 'Tudor Arghezi'
07:29:00POETUL DIN SUFLETUL PROZATORULUI —» Leo Butnaru
04:57:00MAMA A TOATE —» Leo Butnaru
13:42:00Casă —» Andrei LANGA. Blogul personal
13:42:00Casă —» Andrei LANGA. Blogul personal
13:16:11Universul pluridimensional al lui Matei Vișniec —» Biblioteca de Arte 'Tudor Arghezi'
10:02:32Ultima bancă: Floarea vieții, roluri de gen, childfree și altele (3 epis.) —» Curaj.TV | Media alternativă
15:15:00Plajă —» Andrei LANGA. Blogul personal
15:15:00Plajă —» Andrei LANGA. Blogul personal
17:55:09Mariana Bahnaru: „Emoție în fiecare rol…” —» Biblioteca de Arte 'Tudor Arghezi'
12:49:00DESPRE DOUĂ VICTORII. UNA DE LA CHIȘINĂU —» Leo Butnaru
05:19:00POEME DIN VATRA —» Leo Butnaru
10:05:39Vasile Constantin, actor de teatru și cinema —» Biblioteca de Arte 'Tudor Arghezi'
18:09:36DECLARAȚIE DE RĂSPUNDERE MANAGERIALĂ —» Blogul elevilor din satul Chetrosu
12:27:00MICILE BUCURII ALE VIEȚII —» Leo Butnaru
14:51:00Lansarea proiectului ,,Îmbunătățirea calificărilor profesionale și a oportunităților de angajare pentru refugiații ucraineni stabiliți în nordul Republicii Moldova” la Rîșcani —» Biblioteca Publică or.Rîşcani
14:20:03Loteria Națională a Moldovei, dublu câștigător la Blask Awards —» Sandu GRECU
14:20:03Loteria Națională a Moldovei, dublu câștigător la Blask Awards —» Sandu GRECU
04:44:00DIN POEZIA LUMII —» Leo Butnaru
17:27:00ÎN BAZA TRISTEI EXPERIENȚE ISTORICE —» Leo Butnaru
10:04:00TREI PĂRINȚI: MAMA, TATA ȘI BIBLIOTECA —» Leo Butnaru
10:04:00TREI PĂRINȚI: MAMA, TATA ȘI BIBLIOTECA —» Leo Butnaru
05:34:00CONCURS PENTRU PĂRINȚI —» Leo Butnaru
05:34:00CONCURS PENTRU PĂRINȚI —» Leo Butnaru