Nicon nu mai joacă la Fabrica de Staruri, ci la Cupa Presei
![](http://2.bp.blogspot.com/_KljbozheD7A/SanTMb-RN1I/AAAAAAAAAFg/R5R6nb-H9Z8/s200/nicon.jpg)
Nicon, una dintre vedetele de la Fabrica de Staruri care a părăsit „casa”, a debutat astăzi la Cupa Presei la fotbal. Nicolae Caraman, alias Nicon, a evoluat pentru echipa ziarului Observatorul de Nord din Soroca pentru care mai joacă ofiţerul de presă FMF, Victor Daghi şi fostul ofiţer de presă de la FC Beşiktaş, actualmente la Academia Chişinău, Sergiu Carauş.
Cupa Presei la fotbal a început astăzi, 28 martie, în sala sportivă a CS Dinamo de pe strada Asachi. Dintre foştii fotbalişti la turneu participă doar Vlad Copoţ, cunoscut pentru evoluţiile sale la Zimbru în anii 90. Favorita turneului este selecţionata jurnaliştilor din Tiraspol.
Sursa
2009-03-01 02:13:56