Jurnalul unui om vicios - prolog
Anul trecut am făcut cunoştinţă cu un om vicios. Probabil cel mai vicios om din câţi există pe acest pământ. Rectific: au existat. Acesta e cel mai potrivit timp verbal pentru că recent a murit, lăsându-mi unul din puţinele lucruri pe care le mai avea - jurnalul său. Nu voi pretinde că acest lucru m-a afectat foarte mult, totuşi gestul său m-a surprins. La început am vrut să-l arunc, dar citindu-l am înţeles că ar fi păcat să se piardă. Probabil că nu e foarte moral, dar voi încerca să public din când în când ceva din acest jurnal. Cine ştie, poate se dovedeşte până la urmă că avem mai multe în comun cu el decât am putea crede…![](http://2.bp.blogspot.com/_Zs_Kcnloq0U/SaQwFduOOfI/AAAAAAAAAXs/iDm_vfoCB0Y/s200/marlboro-pack-whiteman%27s-blog.jpg)
Sursa
2009-02-24 20:02:27