Rugăciune de mare folos către Sfîntul Nou-Mucenic Valeriu Gafencu
Sfinte Valeriu, noule mărturisitor al credinţei în Hristos, la tine alergăm ca la un grabnic ajutător al tuturor celor ce se roagă ţie. Vezi, sfinte, durerile noastre, vezi neputinţele noastre, vezi puţinătatea credinţei noastre, şi nu te scârbi de lenevia şi nimicnicia noastră. Ne rugăm ţie, sfinte, grăbeşte de ne ajută cu neîncetatele şi sfintele tale [...]![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host=hristofor.wordpress.com&blog=1906760&post=982&subd=hristofor&ref=&feed=1)
Sursa
2009-02-18 23:17:41