E de-al nostru sau e unul de-al vrăjmaşilor noştri?
Cel ce crede şi mărturiseşte că Dumnezeu, unul întru fiinţă, este treimic în feţe - Tatăl, Fiul şi Sfântul Duh, şi acestea trei nu sunt numele uneia şi aceleiaşi feţe şi nu sunt numirile feluritelor lucrări ale aceleiaşi feţe, ci trei ipostasuri ale unei singure Dumnezeiri, e de-al nostru. Cel ce crede şi mărturiseşte că Acest [...]![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host=hristofor.wordpress.com&blog=1906760&post=974&subd=hristofor&ref=&feed=1)
Sursa
2009-02-17 17:24:27