Azi iar am fost luaţi pe sus de poliţie...
Sunt foarte obosit in momentul de fata ca sa scriu despre asta (desi am promis ca vin cu mai multe detalii).Degraba o sa apara materialul video filmat de Oleg Brega.
Vreau sa va re-amintesc ca "oamenii in negru" ne-au zadarnicit iar protestul perfect legal si ne-au arestat iarasi, repet: ILEGAL! (desi, si Primaria poarta o mica vina)
Ei se fut in lege (aici vorbesc de politisti), pe dansii ii doare-n cot (chiar si ei au recunoscut), ei asculta "ordine de sus", atata tot. Cap pe umeri NU AU! Din 80 cuvinte pe care le cunosc in total - 50 is injuraturi.
Procesul de judecata (la Judecatoria Centru de pe str. Bulgara) a fost amanat pentru vineri, 14 septembrie. Judecator: Nadejda Mazur (biroul 49).
Al meu (proces) e la : 14:30. Al lui Anatol Hristea-Stan la 15:00. Si continuarea procesului lui Oleg Brega la 15:30.
Of, m-am saturat de acest stat politist si analfabet. Voi inca nu?
Nu v-ati saturat sa suportati pe toti bosirogii astia rosii care fac ce vor ei cu noi, sclavii, cu ajutorul fortelor de intimidare (citeste: politia)?
Nu v-ati saturat sa fiti un popor in patru labe?
Eliberativa de frica, ca altfel, o sa ramanem sub pamant mereu.
PS: Maine posibil sa mai iesim o data in strada. Si tot la MAI. Avem autorizatia de la Primarie. O sa fluturam cu ea in fata politistilor pana o sa raceasca.
PPS: Unde sunt celelalte organizatii care lupta pentru drepturile omului ? Ce fac ele? Unde este presa ?? Rusine.
Sursa
2007-10-07 13:53:36