Întîlnirea cu absolvenţii-nostalgia timpurilor trecute
Prima sîmbătă din luna lui februarie este declarată, tradiţional, Ziua întîlnirii cu absolvenţii. Toţi se pregătesc pentru această zi , se contactează toţi colegii de clasă, de facultate. Este un eveniment frumos şi o tradiţie frumoasă ca fiecare instituţie de învăţămînt să găzduiască foştii absolvenţi. Noi cu Ghenadie am învăţat la liceu în clase paralele şi de fiecare dată ne aducem aminte de liceul , profesorii şi colegii pe care i-am avut. Avem un respect deosebit pentru instituţia în care am învăţat. A fost şi este o instituţie care ne-a oferit cunoştinţe trainice, profesori foarte bine pregătiţi, disciplină pusă bine la punct. Vrem să mulţumim tuturor care au contribuit la dezvoltarea sănătoasă a noastră, profesorilor pe care poate uneori nu-i apreciam la justa valoare, dar care au lucrat la zidirea noastră profesională. Cu unii din ei suntem colegi, cu unii nu ne-am întîlnit demult, pe alţii , cei de la Facultate, nu i-am văzut de la absolvire. Acum cînd suntem şi noi la rîndul nostru responsabili de educarea tinerei generaţii, realizăm efortul şi dedicarea lor şi Le mulţumim nespus de mult pentru tot ce au făcut ei pentru noi !!! Au fost ani frumoşi …..
![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host=ghenadiana.wordpress.com&blog=5371037&post=685&subd=ghenadiana&ref=&feed=1)
Sursa
2009-02-06 16:46:47