“Iubirea” ecumeniştilor - armă antihristică
Un cuvânt rostit de cel mai înalt ierarh al Bisericii Ortodoxe Române şochează pe orice creştin ortodox care îşi trăieşte credinţa după învăţăturile Sfinţilor Părinţi. Cuvântul este următorul, zis la Sinodul BOR din 8-9 iulie 2008: „Considerăm că, printr-un dialog teologic sincer şi profund, pot fi redefinite dogmele care separă Biserica Romano-Catolică de cea Ortodoxă”. [...]![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host=hristofor.wordpress.com&blog=1906760&post=955&subd=hristofor&ref=&feed=1)
Sursa
2009-02-03 23:09:35