Mircea Snegur şi soţia sunt cetăţeni români?!
Mircea I. Snegur, este cetăţean român, la fel şi soţia lui, ex-primă doamnă a primului preşedinte al R.Moldova! Acest lucru a fost anunţat astăzi într-o emisiune radiofonică de către Andrei Strîmbeanu, scriitor, dramaturg, fost deputat în Parlamentul de la Chişinău şi apropiat al familiei Snegur.
Aşadar, Mircea Ivanovici, fost mare ştab în timpul Moldovei Sovietice, cel care ne-a băgat în CSI, a promulgat Constituţia cu ridicolul articol 13 în în care Româna e numită moldovenească şi a vorbit cu jumătate de gură despre românismul nostru, acum a ajuns cetăţean al României împreună cu nevastă-sa, dacă nu mă înşel - o rusoaică!
Sursa
2009-01-24 22:55:08