Bulevardul Renaşterii din capitală şi-ar putea schimba denumirea în bulevardul Renaşterii „Grigore Vieru”
„Nu cred că Grigore Vieru şi-ar fi dorit ca prin redenumirea unei străzi să provoace un conflict. Acest lucru nu este luat în calcul de cei care propun ca str. Puşkin să fie redenumită Grigore Vieru”, a mai spus consilierul. „Nu cred că Grigore Vieru şi-ar fi dorit ca prin redenumirea unei străzi să provoace un conflict. Acest lucru nu este luat în calcul de cei care propun ca str. Puşkin să fie redenumită Grigore Vieru”, a mai spus consilierul Oleg Cernei![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host=olegcernei.wordpress.com&blog=5983107&post=343&subd=olegcernei&ref=&feed=1)
Sursa
2009-01-22 09:48:52