Chestiunea Eduard Muşuc, aerul de celulă şi multă-multă slugărnicie
Chestiunea Eduard Muşuc, aerul de celulă şi multă-multă slugărnicie. Eduard Muşuc, cel care a ajuns în fruntea Consiliului Municipal Chişinău pe uşa din spate a preşedinţiei, acuma se crede buric al Primăriei. Mai degrabă şi una, şi alta. Şi iata-aşa, încetul cu încetul, cu binecuvîntarea înaltprea- comunistului Vladimir din întreaga Coşniţă, cu tupeu şi roşaţă în obraji, cu „crîşă” la cel mai înalt nivel, Muşuc ajunge Preşedinte de CMC.![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host=olegcernei.wordpress.com&blog=5983107&post=314&subd=olegcernei&ref=&feed=1)
Sursa
2009-01-19 09:30:50