Mă mândresc cu basarabenii mei (1)
Mai demult mi-a venit ideea de a face o serie de postari cu creatiile artisilor basarabeni cu care ar trebui sa ne mandrim si sa-i promovam.Sunt multi (si e bine!).
Ii iubesc pe toti si ma mandresc ca se nasc si in Basarabia noastra necajita oameni deosebiti.
Arta s-a nascut in şi din mizerie. Nu?
------------------------------------------------
Sa incepem cu Alexandrina Hristov, o tanara artista basa ce s-a mutat la Bucuresti. Spre rusinea mea am aflat de ea acum cateva luni, de la un prieten din Iasi. Mi-a placut indata. Este extraordinara. Picteaza, canta.
Pentru mai multe detalii intrati pe site-ul ei oficial: alexandrina.ro
Si pagina myspace.
Sursa
2009-01-17 20:52:51