"Vizita de lucru" de la Bălţi !
După cum am promis, revin cu anumite detalii despre "vizita de lucru" pe care am avut-o la Bălţi, săptămâna trecută...Chiar dacă nu ştiai prea bine oraşul, puteai foarte uşor ajunge la locul
destinaţiei, unde avea să aibă loc primul eveniment, după numărul
mare de poliţişti: la fiecare intersecţie stătea câte unul.
Materialul din TIMPUL.
Ascultaţi-o!
Asta e tot ce-a fost la Bălţi (sigur, pe lângă partea neoficială :)).
Aşteptăm deschiderea altor librării de acest fel, pentru că o carte românaescă în plus nu strică niciodată! Dimpotrivă, este nevoie de ea, mai ales în actualele condiţii, când, atât ministerul (in)Culturii, în special, cât şi guvernarea, în general, nu fac nimic pentru ca cetăţenii ţării să crească într-un mediu cultural pe măsură şi neideologizat ... sau ceea ce fac ei e, mai degrabă, o... "desfacere".
continuare...
Sursa
2007-09-22 18:57:47