Dar cine nu se dopează?
![](http://4.bp.blogspot.com/-0Let-vQyQ4Q/UBri-yr4H_I/AAAAAAAADh8/qBSfpS6D1NA/s400/Marina+Marghiev+21st+European+Athletics+Championships+LuhjieRlM_Ql.jpg)
Nu vreau să le apăr pe cele 2 sportive, Marina Marghiev (foto) și Natalia Artâc. Pur si simplu vreau ca toată lumea să știe că sportul de performanță fără substanțe care stimulează efortul fizic nu există! Să știe toată lumea că toți sportivii de la Olimpiadă întrebuințează substanțe care ajută organizmul la efort și la refacere! Totul depinde de calitatea substanțelor, de medicii sportivilor și nu în ultimul rând de relațiile pe care le au conducătorii sportului la Agenția Mondială Antidoping. Moldova n-are nimic din cele 3 elemente importante enumerate mai sus. N-avem farmacologie, n-avem medici și nici relații. Pentru că conducătorii sportului nostru fac orice numai nu ceea ce trebuie să facă.
Sursa
2012-08-02 23:29:00