Cenaclul Republica
La Biblioteca Naţională, cît şi la Libraria din Centru am avut parte de o seara minunată. Am avut bucuria să-i cunosc pe Claudiu Komartin, Radu Vancu şi Bogdan Coşa, sunt tineri, frumosi plini de fluturi şi de căldura, a fost o atmosferă extraordinară. A avut loc lansarea cărţii “Frînghia înflorită” de Radu Vancu şi romanul “Poker” de Bogdan Coşa (câştigător al premiului de debut – concursul de manuscrise organizat de editura Cartea Românească, ediţia 2010). Îi citeam, îi descopeream prin poezii, bloguri, articole…acum i-am cunoscut şi sper cu tot sufletul că îi voi revedea curînd. La cenaclu Republica, au citit si tinerii de la Tabăra DE CREATIVE WRITING 20 iulie-26 iulie 2012 de la Orheiul Vechi. Am vorbit despre cărţi, scriitură, concursuri, am cunoscut-o pe Liliana Armaşu- un om extraordinar care a colorat şi mai mult atmosfera. Ne-am delectat cu poezie,cu muzică bună, alături de prieteni şi oameni frumoşi – o seară incinsă cu emoţi ce poate fi mai frumos?!
(sursa pozei http://cenaclulrepublica.blogspot.com/2012/07/radu-vancu-claudiu-komartin-si-bogdan.html)
P.S: Maria Fărîmă- un omuleţ frumos, ne revedem curînd, sper să reuşim ideea cu lecturi publice;)
Filed under: Uncategorized
![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host%3Dancutsanutsa.wordpress.com%26blog%3D12711566%26post%3D663%26subd%3Dancutsanutsa%26ref%3D%26feed%3D1)
Sursa
2012-07-28 23:13:37