Să descoperim Moldova - Horodişte
![](http://1.bp.blogspot.com/-Kf3mBxgiewI/UBPsNLwyGMI/AAAAAAAABbw/_7LoQuvx7fI/s200/defileul+horodiste.jpg)
Impresionant este defileul de la Horodişte pînă la Ţipova, în special pentru iubitorii de turism activ. Explorînd văile, cascadele şi peşterile din pădure, 3 km pînă la mănăstirea rupestră ai o privelişte minunată. Iar în depărtare se vede şi bătrînul Nistru.
![](http://1.bp.blogspot.com/-aCGDlzJwfnk/UBPsLMTxW1I/AAAAAAAABbo/oBwFWvITI_k/s400/Horodiste.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-ZFHlyET6WI4/UBPsJ0-iL_I/AAAAAAAABbg/iNrFsj57md8/s400/Horodiste,+Moldova.jpg)
Tot la Horodişte, începînd cu anul 2011, asociaţia umanitară "Vent d'Est" organizează festivalul cîntecului francez.
![](http://1.bp.blogspot.com/-Fb2ZpVEI7_w/UBPr6NpUf_I/AAAAAAAABaQ/hK0kBPynbOM/s400/10.jpg)
![](http://4.bp.blogspot.com/-vT0Eb194YwU/UBPsIXhyVOI/AAAAAAAABbY/9yqqppTOcrM/s400/DSC_0187.jpg)
![](http://4.bp.blogspot.com/-uGtm5pNjwwU/UBPr-1X_KUI/AAAAAAAABao/c3PWHXGrh14/s400/DSC_0048.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-bJnXOGHXo2M/UBP2dxZkSUI/AAAAAAAABck/Xb264kgDOXY/s400/vent+d'est+horodiste.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-gf6FmRrVFCI/UBPsB89sgOI/AAAAAAAABa4/OZpjMsm4obk/s400/DSC_0059.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-ty8_agUF2CU/UBPsAV95eYI/AAAAAAAABaw/19LYHhEE1CU/s400/DSC_0051.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-htn2Crvb0Yc/UBPsFucNJVI/AAAAAAAABbI/YcfMZqBbRUg/s400/DSC_0106.jpg)
![](http://4.bp.blogspot.com/--EtP1u4ghKI/UBPsHGCi1AI/AAAAAAAABbQ/TObXqToAFSk/s400/DSC_0113.jpg)
Sursa
2012-07-28 17:20:00