Felicitări cu ocazia Zilei Constituției!
Dragi Colegi! Ziua Constituției e un nou prilej pentru a reitera prioritara importanță a realizării drepturilor fundamentale ale fiecărei persoane. În acest sens justiția este un garant al conviețuirii sociale în condiții de democrație, valoarea supremă a căreia reprezintă protecția drepturilor, libertăților și intereselor legitime ale fiecărui individ. Complexitatea problemelor cu care se confruntă tînărul [...]![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host%3Dechitate.wordpress.com%26blog%3D11103230%26post%3D1991%26subd%3Dechitate%26ref%3D%26feed%3D1)
Sursa
2012-07-27 14:30:12