Scrisoarea #47
Iubitul meu, Cît de simplu e să fii simplu? Cît de simplă poate fi simplitatea? Iată încă un joc de cuvinte care se joacă cu gîndurile-mi. Eu niciodată nu am înțeles, dacă tot se vehiculează că simplitatea e genială, și că genialul e simplu, de ce oamenii, atunci cînd dau de această simplitate, încep să (se) complice? Poate lucrurile complicate par mai intelegente, mai filozofice? Poate fi.Sursa
2012-07-26 01:42:00