Prezentul construieşte viitor ;)
Întind aripile şi fac o rană pe un nor, E o rană vaporoasă, cu sentimente plutitoare. Curenţii de aer aruncă stropi în al meu zbor, Iar aripile rănesc tot mai străduitoare. Pupile dilatate îmbrăţişează orizontul, Seninul a început să picure sânge, Penele se înmoaie, nu pot să ating pământul, Nourii nu se vindecă, iar cerul plânge. Mă întorc şi învelesc rănileSursa
2012-07-25 18:23:00