Scrisoarea #46
Iubitul meu, Ce culoare are dragostea? E mediatizat roșu. Și roz. Uneori negru. Eu știu că dragostea are culoarea ochilor tăi. Și a zîmbetului. Dragostea are culoarea viselor dinaintea zorilor de zi. Și mai are culoarea mirosului de cearșafuri proaspete ce au învelit trupurile încinse. Dragostea miroase a dimineață. Cu cafea. Sau ceai. Portocale. Sau poate graba, pentru că foamea sufleteascăSursa
2012-07-21 22:38:00