Nunta anului 2012 în fotbal: Andres Inesta și Ana Ortiz
Andres Inesta s-a căsătorit cu Ana Ortiz în această duminică la Castelul Tamarit, regiunea Taragona din Spania. Sute de fani și curioși și-au dat întâlnire în preajma Castelului, să vadă defileul stelelor venitela nunta anului din lumea fotbalului.
Practic toți coechipierii de la Barça și din selectionată, trei sute de familiari și prieteni au participat la ceremonie. Printre aceștia Sandro Rosell - actualul președinte al Clubului, președinții anteriori - Joan Gaspart și Joan Laporta, antrenorii precedenți - Josep Guardiola, Frank Rijkaard și Louis van Gaal; actualul antrenor al Selecționatei Vicente del Bosque și predecesorii săi Luis Aragonés și José Antonio Camacho; porterul madridist Iker Casillas împreună cu partenera sa sentimentală, jurnalista Sara Carbonero. Andres Inesta și Ana Ortiz împart o relație de patru ani și o fiică - Valeria.
Casă de piatră și o echipă de fotbaliști frumoși și norocoși ca și VOI!
![](http://1.bp.blogspot.com/-EqlbHAcU0O8/T_p64k_je0I/AAAAAAAABVA/vCI6oDXWdE4/s320/861002-14567590-640-360.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-nvdixRDfNDs/T_p65zwTpoI/AAAAAAAABVE/CRk7GkkORbo/s320/861005-14567626-640-360.jpg)
![](http://4.bp.blogspot.com/-WwGeEAdm79A/T_p66hjeOqI/AAAAAAAABVM/836N5NXp8Iw/s320/861006-14567638-640-360.jpg)
Sursa
2012-07-09 09:34:00