Desperare…
Ieri a fost externat tata din spital (ultima săptămână fiind una nebună-nebună și ne-bună, mai ales din cauza urgențelor de ordin medical prin care am trecut cu toții) și tot ieri aflu (nu că m-ar fi surprins! Era în logica ultimelor „producții” ale scenei politice românești) despre suspendarea repetată a Președintelui Traian Băsescu. Suspendare care nu m-ar fi revoltat, și nici neliniștit, dacă nu ar fi fost toate acele acțiuni antidemocratice ridicol de asemănătoare cu evenimentele din cei mai imbecili ani ai perioadei de „construcție a comunismului” - o... eră tragicomică și umilitoare, care ne-a marcat destinul. Destin pe care îl deplângem de fiecare dată când, ajunși în Occident, putem vedea cu ochii noștri diferența dintre societățile din democrațiile din vest și societatea primitivă și bolnavă din țările care au fost supuse inumanului experiment al bolșevismului.![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host%3Dargribincea.wordpress.com%26blog%3D6661075%26post%3D8088%26subd%3Dargribincea%26ref%3D%26feed%3D1)
Sursa
2012-07-07 08:55:01