Romanticism
This is the look I created for a shooting that we did some weeks ago with two of my friends. I can’t tell you yet what is the shooting about, but these are the photos that I can show you at the moment. We had to create a romantic look for me, so the hair is pretty natural and the braid gives the needed romantic touch. I did my own make-up, using natural and pinky colors, if you can notice. I love letting my imagination work and creating looks and make-ups for people. Stay tuned to see more soon!
[RO] Cîteva săptămîni în urmă am avut o sesiune foto cu două prietene tare drăguțe, pentru care trebuia să-mi creez o imagine romantică. Pentru această imagine am optat pentru bucle mari si naturale, care pot fi făcute usor acasă, adăugînd o cosiță pentru mai mult romantism. Coafura a fost făcută de o doamnă de la mine din salon, ideea coafurii aparținîndu-mi mie, ca de obicei. Pentru a crea un machiaj mai sofisticat, am apelat la farduri cu nunațe de maro deschis si roz. Îmi place la nebunie cum se priveste în poze machiajul si întreaga imagine. La moment pot să vă arăt doar cîteva poze cu care ne-am jucat, pentru că încă nu pot să divulg despre ce proiect merge vorba. Stay tuned to see more soon!Sursa
2012-06-29 09:38:53