28 iunie: între atunci şi acum
Reblogged from GriArg: Sursa imaginii: Blogul lui Victor Roncea. Acum 22 (şi 21) de ani, sfidam autorităţile din Chişinău, purtând o panglică neagră, în semn de doliu şi de protest contra ocupaţiei soveitice. Acum 20 de ani veneam la Bucureşti, cu speranţa de a afla mai mult adevăr (decât îmi lăsa “la vedere” istoriografia lui Lazarev şi Mohov) în [...]![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host%3Dargribincea.wordpress.com%26blog%3D6661075%26post%3D8084%26subd%3Dargribincea%26ref%3D%26feed%3D1)
Sursa
2012-06-27 23:52:40