Am 18 ani şi sunt liber în singurătate!

Sunt plictisit ca om, ca gay, ca un simplu băieţel “liber”, recent am ajuns matur, am apucat MAJORATUL de picioare ;), sunt mare la mama, chiar dacă nu ştie de mine.

E ora 23:25, e tîrziu şi e 14 februarie, sărbătoarea celor îndrăgostiţi, “VALENTINES DAY” celor care se iubesc, cu părere de rău, stau şi plîng, pentru cine? Pentru nişte homofobi.. care nici măcar nu au auzit de un parfum, sau de o lamă de ras, nu mai spun de scobitori de urechi (( şi cremuri =)

Sunt epuizat, urăsc cînd sunt pe urma lor, am început să fumez (o fac mai rar), doar din cauza asta, că cel mai bun prieten de-al meu, care şi el întră în categoria celor homofobi, (e frumuşel, îl ador, îl iubesc). Doar că nici nu vrea să mă înţeleagă, sau nici nu încercă să înţeleagă că GAY te naşti, exact GAY-ii se NASC !. el nu ştie de mine.

Eu sunt cel care s-a născut gay, trebuie să stau închis în casă ? să tac, să nu mă pot distra normal ca toţi naturalii? Sunt liber în singurătate !, de fiecare dacă cînd mă trezesc dimineaţa, somnoros, cu un simplu gînd, azi ce va mai fi ? vorbim de gay ? Voi găsi un gay la noi în liceu ? Am o prietenă foarte bună, e lizbi, ne înţelegem foarte bine, recunosc că mi-am dat seama că sunt gay la 13 ani, şi de 5 ani, trăiesc în minciună, în plînsăte, şi în trădare, sunt sătul de fetele destul de drăguţe care se anină de mine, mă împac foarte bine cu fetele, chiar dacă nu le pot iubi, şi din această cauză se suie în cap, multă lume se întreabă, nu eşti cu nimeni ?, Nu, nu sunt. şi d-au nişte motive foarte stupide, că stau şi sufăr, dar să spun PUBLIC că sunt GAY ? ar fi soluţia cea mai reuşită, îmi este frică să merg prin oraş, sunt speriat de umbra mea, mă sperie liniştea, şi gălăgia !

Voi găsi partea cea din viaţa mea care mă va înţelege, care nu voi dori doar SEX, şi nimic în schimb, vreau dragoste, vreau să fiu fericit în seara asta de « VALENTINES DAY », cu cine, cu cine alături, să-l cuprind, să stăm într-un club de noapte să dansăm cum vrem noi, să ne simţim bine, mă coplexez atuci cînd sunt într-un club de noapte, vreau ca în această seară să mă simt bine, sunt înregistrat pe vrio 4 siteuri pentru ce-i care sunt ca şi mine, majoritatea lor vor doar sex !. le vizitez zilnic, e greu lume în Moldova să fii GAY ! e foarte greu! în noapte asta nu voi fericit, pentru că pun capul pe pernă şi dorm, asta mă face cel mai fericit, să stau singur, şi să nu mă gîndesc la asta !

Andrei. 

Sursa
2011-06-07 14:34:00



Comenteaza





Ultimele 25 posturi adăugate

06:32:00PĂUNUL ȘI LIBERTATEA —» Leo Butnaru
14:22:00Calatorie/Viaje —» Andrei LANGA. Blogul personal
13:42:00Constantin Romașcanu, compositor, dirijor și profesor universitar —» CHIŞINĂU MUZICAL | Blogul Bibliotecii de Arte "Tudor Arghezi"
14:43:002026 – Revelarea Adevărului —» codul omega
13:24:00Siguranța cetățenilor, asigurată zi de zi de structurile Ministerului Afacerilor Interne —» Sandu GRECU
06:43:00DIN COSMOGRAME —» Leo Butnaru
20:31:24A House of Dynamite —» APort | "Pentru un român care știe citi, cel mai greu lucru e să nu scrie." I.L. Carag
13:15:52Istorii de acasă, un proiect media nou —» Curaj.TV | Media alternativă
11:23:05#Transnistria: Nu Deranjați – Ion Manole (Promo-LEX) —» Curaj.TV | Media alternativă
08:12:00DIN POEZIA UNIVERSALĂ —» Leo Butnaru
21:27:00Schimbarea începe cu noi: Serviciul protecție internă și anticorupție - vocea integrității în cadrul Ministerului Afacerilor Interne —» Sandu GRECU
06:29:00JURNALUL CA MEMORIE —» Leo Butnaru
08:28:00VECERNIE. MORMÂNTUL VERONICĂI MICLE —» Leo Butnaru
07:56:25Ты заплатил - значит я твой? Жёсткая правда про клиентов и деньги —» Сажевые фильтры (DPF/ FAP). Чип тюнинг. Теория, практика.
06:15:00RĂSPUNSURI LA MEJDINĂ DE ANI —» Leo Butnaru
11:15:00LITERE SĂRUTATE SAU TEATRUL ALFABETULUI —» Leo Butnaru
23:20:42PSD vs Chat GPT pe tema Mercosur —» APort | "Pentru un român care știe citi, cel mai greu lucru e să nu scrie." I.L. Carag
08:46:00CARTE FRUMOASĂ, CINSTE CELUI CARE TE-A SCRIS... —» Leo Butnaru
00:12:32One Battle After Another —» APort | "Pentru un român care știe citi, cel mai greu lucru e să nu scrie." I.L. Carag
09:13:00DIN POEZIA LUMII / FRANȚA —» Leo Butnaru
09:34:01DIN STRICTUL NECESAR —» Leo Butnaru
17:18:38Iarna e ca vara, pe ici pe colo —» APort | "Pentru un român care știe citi, cel mai greu lucru e să nu scrie." I.L. Carag
12:42:00CU TELEVIZIUNEA ÎN CASĂ, PREZENTĂM CELE 11 VOLUMEA ALE JURNALULUI UNEI EPOCI —» Leo Butnaru
10:37:24Leo Butnaru își prezintă jurnalul scris timp de peste 50 de ani: „Jurnal... —» Leo Butnaru
06:51:00DIN POEZIA LUMII —» Leo Butnaru