Kyokushin vs. Kickboxing
Vă prezentăm primele dueluri kyokushin contra "regilor" declarati ai ringului, de fapt primul pas a unor luptători kyokushin cu renume spre lumea profesionala a K-1, împletită cu înfrîngeri şi victorii. Este vorba despre Nicolas Petas, Feitosa, Filho, Sam Greco ect.- prima exeperienţă în ring, ce rămine a fi doar o simplă participare din care a avut de învăţăt, majoritatea fiind învinşi, după care va urma ascedenţa lor pe făgaşul profesional.Au avut de spus un cuvînt greu în lumea luptelor, fiind cucerite două Grand-Prix-uri în K-1 de Andy Hook şi Filho, şi cei cărora în ultimă instanţă iau smuls victoria "marii" campioni ai tuturor timpurilor Peter Aerts, Ernesto Hoost.
Acesta însemnînd şi triumful kyokushinu-lui practic în toate formatele de luptă (K-1, MMA).
\
OSU !!!
Sursa
2010-10-03 18:42:09