Ziua Porţilor Deschise a Aeroportului Chişinău!
![](http://1.bp.blogspot.com/_HJTYj4lBHXk/TKGK3WsgLJI/AAAAAAAAAS8/l0q2hIc5TY4/s400/emb190_3_big.jpg)
Cu prilejul celei de-a 66-a aniversări de la constituirea Aviaţiei Civile a Republicii Moldova, la data de 3 octombrie 2010, între orele 9:00 şi 15:00, se anunţă Ziua Porţilor Deschise a Aeroportului Chişinău!
Veţi avea ocazia să urmăriţi un show aerian de excepţie, demonstrat de către oaspeţii din România, să evoluaţi pe cer într-un spectacol aviatic a aeronavei Embraer, să vizitaţi expoziţia echipamentului aeronautic şi multe alte surprize plăcute!
Locatia Chisinau International Airport
Intrarea este liberă.
Sursa
Sursa
2010-09-28 09:32:34