Optimismul facebook-ist
![](http://cernomaz.ziarulstrazii.com/files/2010/09/fbrelationship.jpg)
www.facebooklayouts.com
În ziua de azi dacă nu ai pagină facebook nu exiști. S-ar putea scrie mult despre acest lucru, însă mă voi opri doar la un sigur moment important a vieții pe facebook și anume Relationship Status!
Cât de des schimbi relationship status-ul tău? Eu, foarte des. Nu fiindcă aș avea o viață amoroasă instabilă, ci deoarece îmi place să observ reacția altor persoane la acest lucru.
Nu contează foarte mult ce ai pus: single, in a relationship sau in an open relatioship, mulți din prietenii tăi facebook-iști vor reacționa la acest lucru. În mare parte vor pune Like sau te vor susține moral prin anumite fraze sterile.
Acest lucru mă convinge că facebook-iștii de fapt sunt oameni foarte optimiști. Într-adevăr, cei care își sincronizează viața cu facebook-ul nu au decât să pună Like la tot ce apare pe wall.
Sursa
2010-09-27 19:16:21