Si cit de mult as vrea sa fie totul diferit..
![](http://images2.layoutsparks.com/1/162649/bridge-black-road-path.jpg)
Şi cît de mult a aş vrea să fie totul diferit,Zeiţa gîndurilor să nu fi iubit.Şi subconştientul gîndurilor să dispară,Constiinţa să fie ambilor clară.Să nu par un nebun cu visuriCe-şi plînge ale sale lipsuri.Cu speranţa, unica ramasa devotată,
Cer universului o alta soartă.Gînduri tîmpite, scene obscene,Stînd mereu între dileme.Să vorbeşti sau să te mişti?Sau să taci să nu te mişti?Fericirea depărtării inşeala,Am mai auzit aşa istorie banală.El e în depărtări necunoscute,Pentru comori deja avute.Ea - în gind, şi doar aşa ramîneCăci o uită pîna mîine.Iar mîine se intoarce la acea conştiinţă,Fără a lui voinţă,Dar ea nu se va mai supune,Inconştienţa va avea ce spune..
Şi cît de mult aş vrea să fie totul diferit...
Sursa
2010-09-26 21:53:30