10 motive ca să devii SOCIOPAT
Sociopatie – Tulburare de comportament caracterizată prin absenţa interesului pentru alte persoane.
Mă gîndeam azi că este destul de tentant să fii un idiot şi să-ţi baţi,oarecum, joc de societate şi am început să caut plusuri în a fi un sociopat. Postez asta, în caz că mai vrea cineva să-şi schimbe profilul şi să se alăture.
1. Sociopaţii prezintă o volubilitate şi un şarm (superficial) – sunt sigură că aceste calităţi prind bine în muuuulte situaţii.
2.Sociopaţii prezintă un comportament manipulator – eheei! daţi-mi şi mie din calitatea asta, că ştiu eu ce-aş face cu ea!
3.Ei nu recunosc drepturile altora – devine interesant…
4.Aceste persoane pot domina şi umili victimele lor, tratîndu-le ca pe un instrument. – scopul scuză mijloacele…muuuhhaahaaaaa
5. Nu au nici o problemă în a spune minciuni calm şi uşor, pot crea, şi convinge şi pe alţii , istorii complexe despre puterile şi abilităţile lor, fiind extrem de convingătoare şi chiar şi în măsură să treacă teste cu detectorul de minciuni. – să-mi zică cineva că nu este interesat…bullsh&t!
6.Lipsa de remuşcare, ruşine sau vină – incredibil! ţi se deschid atîtea posibilităţi….
7.Incapacitatea de a iubi. – asta chiar poate fi un atu no love – no cry!
8.Stil de viaţă parazitar – papă cacă şî la jioacă!
9.Numai rareori sunt certaţi cu legea deoarece crează situaţii în care comportamentul lor tiranic va fi tolerat, iertat, sau de admirat – mai are cineva dubii în vederea schimbării?
10.Sunt greu de recunoscut.
Eu zic că e destul de ok să fii sociopat, atîta timp cît nu începi a tăia şi a împuşca oameni la stînga şi la dreapta. Poate sună egoist, dar eu aş vrea să pot fi o sociopată, poate că ar fi mai frumoasă viaţa. Cine se alătură?

Sursa
2010-01-16 19:23:45