Alexandru Curbet îi îndeamnă subtil pe homosexuali să iasă la o paradă gay


Alexandru Curbet, pe blogul său personal homofob şi de îndoctrinare creştină, îşi freacă palmele de bucurie după ce face publice rezultatele sondajului său despre organizarea unei parade gay la Chişinău, pe 10 decembrie, la care au participat se pare doar blogerii creştini şi rudele lor. Bineînţeles că nu voi face o analiză a sondajului, nu voi face nicio remarcă privitoare la tendenţiozitatea demersului pe un blog homofob, ale cărui rezultate puteau fi prevăzute şi de ultimul prostănac. Vă las pe voi să o faceţi în cazul în care aveţi chef să mirosiţi miasmele unui blog creştin.

Pe mine m-a intrigat altceva. Şi anume faptul că Alexandru Curbet îi instigă subtil pe homosexuali să iasă la o paradă gay prin afirmaţii gen: “...imoralii după evenimentele din 7 aprilie nu au avut curaj să facă manifestări în PMAN (parada iniţial era planificată pentru 8-9mai) şi au amânat-o pentru 10 decembrie , Ziua Internaţională a drepturilor omului “. Deci, creştinul nostru foloseşte ipocrit noţiunea “curaj”, care automat implică şi opusul ei “laşitate”, ca să-i determine pe cei de GenderDoc-M să organizeze totuşi parada de frică să nu fie luaţi drept laşi.

Ce-ar avea de câştigat din asta creştineii şi elementele fasciste aliate? Multe! În sfârşit li s-ar oferi câmp de activitate, posibilitatea de a se manifesta în faţa mulţimii îndobitocite în calitate de forţe care întruchipează  Binele, Puritatea, Curăţenia, Neprihănirea în luptă cu Forţa Răului şi derivatele sale: Perversiunea, Imoralitatea, Murdăria, Necredinţa etc. Câmpul de activitatea le-ar fi asigurat, nemaivorbind de pălăvrăgeala lăudăroasă post-paradă gay, în care se vor bate cu pumnul în piept că au salvat Ţara, Ortodoxia şi Creştinătatea în general.


Sursa
2009-12-02 18:23:04



Comenteaza





Ultimele 25 posturi adăugate

06:51:00Resetări —» Andrei LANGA. Blogul personal
05:57:13DIN COSMOGRAME —» Leo Butnaru
22:40:28La 12 „trecute fix” —» Curaj.TV | Media alternativă
08:14:00DIN REVISTA TINERILOR —» Leo Butnaru
09:01:09Nou: Sauvignon Blanc BIO de la Gogu Winery —» Fine Wine
07:29:00DIN STRICTUL NECESAR —» Leo Butnaru
13:48:09Eugenia Botnaru, actriță de teatru și film —» Biblioteca de Arte 'Tudor Arghezi'
07:29:00POETUL DIN SUFLETUL PROZATORULUI —» Leo Butnaru
04:57:00MAMA A TOATE —» Leo Butnaru
13:42:00Casă —» Andrei LANGA. Blogul personal
13:42:00Casă —» Andrei LANGA. Blogul personal
13:16:11Universul pluridimensional al lui Matei Vișniec —» Biblioteca de Arte 'Tudor Arghezi'
10:02:32Ultima bancă: Floarea vieții, roluri de gen, childfree și altele (3 epis.) —» Curaj.TV | Media alternativă
15:15:00Plajă —» Andrei LANGA. Blogul personal
15:15:00Plajă —» Andrei LANGA. Blogul personal
17:55:09Mariana Bahnaru: „Emoție în fiecare rol…” —» Biblioteca de Arte 'Tudor Arghezi'
12:49:00DESPRE DOUĂ VICTORII. UNA DE LA CHIȘINĂU —» Leo Butnaru
05:19:00POEME DIN VATRA —» Leo Butnaru
10:05:39Vasile Constantin, actor de teatru și cinema —» Biblioteca de Arte 'Tudor Arghezi'
18:09:36DECLARAȚIE DE RĂSPUNDERE MANAGERIALĂ —» Blogul elevilor din satul Chetrosu
12:27:00MICILE BUCURII ALE VIEȚII —» Leo Butnaru
14:51:00Lansarea proiectului ,,Îmbunătățirea calificărilor profesionale și a oportunităților de angajare pentru refugiații ucraineni stabiliți în nordul Republicii Moldova” la Rîșcani —» Biblioteca Publică or.Rîşcani
14:20:03Loteria Națională a Moldovei, dublu câștigător la Blask Awards —» Sandu GRECU
14:20:03Loteria Națională a Moldovei, dublu câștigător la Blask Awards —» Sandu GRECU
04:44:00DIN POEZIA LUMII —» Leo Butnaru