Cei care au primit funcţii în administraţia publică locală sunt cei care au votat presedintele CMC
După mai multe incercari eşuate, liderul Partidului Liberal (PL), Mihai Ghimpu a fost ales la 11 octombrie curent, cu majoritatea voturilor consilierilor municipali, preşedinte al Consiliului Municipal Chisinău (CMC). Ghimpu a fost ales fară votul consilierilor crestin-democraţi şi cei comunişti. Cum s-a reuşit acest lucru, ne spune preşedintele CMC, Mihai Ghimpu. Cum s-a reuşit alegerea pană [...]Sursa
2007-11-08 12:36:25