DE ZIUA VINULUI SE AŞTEAPTĂ MULŢI TURIŞTI, IAR DE HRAMUL CHIŞINĂULUI - PREŞEDINTELE ROMÂNIEI, TRAIAN BĂSESCU
Chişinău. În zilele de 13 şi 14 octombrie la Chişinău se aşteaptă un aflux masiv de turişti şi delegaţii internaţionale. 54 de companii vinicole şi-au confirmat participarea la Ziua Vinului. Invitaţii la sărbătoare au fost trimise în mai multe ţări. Potrivit Agenţiei INFOTAG. Primarul General al mun. Chişinău, Dorin Chirtoacă, a declarat presei că de [...]Sursa
2007-10-16 08:27:29