PSL este sceptic faţă de destinul forţelor democratice ?
Partidul Social Liberal va organiza marţi o conferinţă de presă în care se va expune, printre altele, şi despre "posibilitatea disfiinţării majorităţii democratice din unele consilii raionale". Este o dovadă în plus că la democraţii noştri contează DOAR interesele personale şi de grup şi le este undeva după ureche de interesele statului şi ale poporului. Dacă nu-şi împart funcţiile şi nu reuşesc să zmulgă nişte finanţare pentru proiectele pe care le lobbyază. Vedem mâine mai multe detalii. Dar e jale în Ţara Moldovei.Sondajele arată că opoziţia are toate şansele să preia guvernarea în 2009, iar ei se joacă de-a ţara-n bunghi.
Efectele "guvernării democrate" s-au făcut deja simţite la Rezina, unde aceştea au pierdut alegerile noi. Vedeţi aici rezultatele preliminare. Oare când o să le vină mintea la locul unde trebuie să fie?
Expuneţi-vă părerea despre acest material la rubrica "comentarii"!
Sursa
2007-11-12 14:54:30