Traian Băsescu va veni la Hramul Chişinăului
Preşedintele României, Traian Băsescu, a confirmat participarea sa la Hramul Oraşului, fiind invitat de conducerea municipiului Chişinău. Această vizită a fost anunţată ieri de către primarul general al mun. Chişinău, Dorin Chirtoacă. Potrivit lui, la sărbătoarea capitalei vor veni în jur de 20 de delegaţii din oraşele înfrăţite şi partenere cu Chişinăul. Printre acestea, el a [...]Sursa
2007-10-12 13:38:43