Se caută „Steaua Chişinăului-2007”
În RM a demarat preselecţia pentru Festivalul-concurs naţional de muzică uşoară „Steaua Chişinăului-2007”. La secţiunea „copii” se pot înscrie interpreţi autohtoni cu vârsta între opt şi 13 ani. La etapa de preselecţie aceştia vor prezenta o singură piesă (la alegere), cei admişi în etapa finală de concurs evoluând cu o singură piesă (din repertoriul naţional [...]Sursa
2007-11-09 00:37:51