864 cazuri COVID-19 în Moldova
810 – cazuri active
37 – cazuri vindecate
17 – cazuri fatale
Actualizarea datelor: 6 aprilie 2020 ora 13:53


Fotolia V2

Fotolia.com unul dintre cele mai mari bankuri de fotografii şi imagini caracterizat prin liberalitatea sa faţă de acceptarea fotografiilor, rapidiatatea aprobării (de obicei cîteva ore), dar şi prin erorile dese a paginii web, face o încercare de a rezolva problemele sale tehnice şi competitive. Versiunea a doua promisă de multe ori şi tot de atîtea ori amînată în sfîrşit a apărut pe pagina a site-ului. Shimbările principale sunt: reînnoirea scripturilor, ce trebuie să ducă la mărirea vitezei şi stabilităţii paginii; scoaterea licenţei Exclusive Buy Out, care nu aducea mult folos; în schimb a apărut licenţa Small Standard RF care a mutat preţurile celorlalte licenţe cu o treaptă mai sus, deci devenind mai scumpe fofografiile de mărimi mai mari, aşa se presupune de crescut venitul fără a ridica preţul a unui credit (acum e 1$); principalul pentru mine este aceea ca Fotolia a început să primească imagini vectoriale în formatul SVG, care atomat se vînd şi în format de rastru (JPEG) la preţuri mai mici. Mai jos este arătat tabelul preţurilor, ca de obicei fotograful primeşte de la 33% la 66% din preţ :(

Exclusive

PhotographerMaximum Sales Price
RankingCommission %S
Standard
M
Standard
L
Standard
XL
Standard
XXL
Standard
VectorsExtended
White5012345520
Bronze522468101050
Silver54369121515100
Gold564812162020150
Emerald5851015202525200
Sapphire60102030405050200
Rubis62153045607575200
Diamond6420406080100100200

Non exclusive

PhotographerMaximum Sales Price
RankingCommission %S
Standard
M
Standard
L
Standard
XL
Standard
XXL
Standard
VectorsExtended
White3312345520
Bronze3512345550
Silver37123455100
Gold39123455150
Emerald4124681010200
Sapphire43369121515200
Rubis454812162020200
Diamond4751015202525200

Sursa
2007-06-17 11:13:00



Comenteaza





Ultimele 25 posturi adăugate

07:31:29SALVAGARDARE* —» Andrei LANGA. Blogul personal
20:35:46Aresel! despre stigmatizarea romilor în presă —» Curaj.TV | Media alternativă
20:03:46Documente goale…ce din coadă o să sune —» blog cultural
19:54:15Învierea lui Hristos în anul COVID-19 —» Curaj.TV | Media alternativă
19:25:07Diaspora/nediaspora —» apostu
19:08:11Into the abyss —» turn up the silence
18:46:03BISERICA ORTODOXĂ, MAMA POPORULUI ROMÂN. Iartă-ne, maică, și roagă-te pentru noi! —» Nicolae Federiuc
16:29:12Cu Mama în prima linie —» Corina Cojocaru
15:24:31Suport din partea UE —» Centrul Comunitar Instruire, Acces Informaţie Călăraşi
14:14:07Trist: Încă un medic din Republica Moldova a murit din cauza COVID-19 —» Elena Robu
12:25:53Aleșii locali romi învață să devină activi și implicați —» Curaj.TV | Media alternativă
11:02:46A ieșit cu cortul la protest pe timp de pandemie —» Curaj.TV | Media alternativă
10:24:51Fermeture provisoire —» APort | "Pentru un român care știe citi, cel mai greu lucru e să nu scrie." I.L. Carag
09:16:25©️ Oameni Duminică —» Licurici de suflet
20:08:35Leanka Boo: Despre instagram —» Curaj.TV | Media alternativă
20:02:58COVID-19 în glume… —» blog cultural
20:00:32Sfatul psihologului pentru părinți —» Liceul Teoretic “Mihail Sadoveanu”, Călăraşi
19:56:07#Staiacasă ca un lux. —» blog cultural
19:37:36CORONA vs BARZA + ANUNȚ IMPORTANT :D —» Curaj.TV | Media alternativă
17:34:20Grigore Grigoriu, actor de teatru şi cinema —» Biblioteca de Arte 'Tudor Arghezi'
15:45:45Încă 3 decese și 161 cazuri de COVID-19 pe teritoriul Republicii Moldova, în ultimele 24 ore —» Elena Robu
15:42:34Ramez Mikhail: LITURGHIA DARURILOR ÎNAINTESFINȚITE A APOSTOLULUI MARCU —» Liturgică şi Misiologie Ortodoxă
15:36:32Atac în Franța: Doi morți și cel puțin șapte răniți —» Elena Robu
12:40:58Zaiafet despre pandemia din 1918 şi nu numai —» Curaj.TV | Media alternativă
12:03:10COVID19 explicat copiilor —» Curaj.TV | Media alternativă