246691 cazuri COVID-19 în Moldova
7794 – cazuri active
233281 – cazuri vindecate
5616 – cazuri fatale
Actualizarea datelor: 21 aprilie 2021 ora 13:21


Fotolia V2

Fotolia.com unul dintre cele mai mari bankuri de fotografii şi imagini caracterizat prin liberalitatea sa faţă de acceptarea fotografiilor, rapidiatatea aprobării (de obicei cîteva ore), dar şi prin erorile dese a paginii web, face o încercare de a rezolva problemele sale tehnice şi competitive. Versiunea a doua promisă de multe ori şi tot de atîtea ori amînată în sfîrşit a apărut pe pagina a site-ului. Shimbările principale sunt: reînnoirea scripturilor, ce trebuie să ducă la mărirea vitezei şi stabilităţii paginii; scoaterea licenţei Exclusive Buy Out, care nu aducea mult folos; în schimb a apărut licenţa Small Standard RF care a mutat preţurile celorlalte licenţe cu o treaptă mai sus, deci devenind mai scumpe fofografiile de mărimi mai mari, aşa se presupune de crescut venitul fără a ridica preţul a unui credit (acum e 1$); principalul pentru mine este aceea ca Fotolia a început să primească imagini vectoriale în formatul SVG, care atomat se vînd şi în format de rastru (JPEG) la preţuri mai mici. Mai jos este arătat tabelul preţurilor, ca de obicei fotograful primeşte de la 33% la 66% din preţ :(

Exclusive

PhotographerMaximum Sales Price
RankingCommission %S
Standard
M
Standard
L
Standard
XL
Standard
XXL
Standard
VectorsExtended
White5012345520
Bronze522468101050
Silver54369121515100
Gold564812162020150
Emerald5851015202525200
Sapphire60102030405050200
Rubis62153045607575200
Diamond6420406080100100200

Non exclusive

PhotographerMaximum Sales Price
RankingCommission %S
Standard
M
Standard
L
Standard
XL
Standard
XXL
Standard
VectorsExtended
White3312345520
Bronze3512345550
Silver37123455100
Gold39123455150
Emerald4124681010200
Sapphire43369121515200
Rubis454812162020200
Diamond4751015202525200

Sursa
2007-06-17 11:13:00



Comenteaza





Ultimele 25 posturi adăugate

13:51:20Lista scurtă a Premiilor UE pentru Literatură, 2021. Republica Moldova, pe contrasens —» Gheorghe Erizanu
12:00:00Introducing a new design for the WordPress apps —» Veaceslav Bunduche
09:43:52DIN POEZIA RUSĂ CONTEMPORANĂ —» Leo Butnaru
06:50:36Cum a ajuns Filat să-l preseze pe Șor sau „Давай познакомимся, Илан!” —» un alt blog
06:07:44Rețetă delicioasă de Brownie Cake cu produsele Dr.Oetker —» Life is too short to wear boring clothes. - A blog about travel, lifestyle, healthy life and fashio
02:42:24Paraziții de like-uri —» Natan Garstea
23:22:14Ils sont partout! —» APort | "Pentru un român care știe citi, cel mai greu lucru e să nu scrie." I.L. Carag
07:00:23Maratonul de rugăciune pentru țară și biserici —» Moldova Creștină
05:41:19Lucruri pe care le recomand pentru primele luni cu bebe și care mi-au făcut viața mai ușoară —» Sunt MAMĂ!
21:06:21Primarul din Căzănești te bate dacă filmezi. Polițiste în acțiune! —» Curaj.TV | Media alternativă
20:11:27Poliţist blajin fără mască, călare pe motor, defila prin zona Obor —» Curaj.TV | Media alternativă
14:38:22Schimbările —» Viata pe Tinder – Viata amoroasa pe Tinder
12:01:55Preşedintele Ucrainei cere ca țara sa să fie primită în NATO şi UE: „Nu putem sta la nesfârşit în sala de aşteptare” —» Elena Robu
07:00:25Curat nu doar în Post —» Moldova Creștină
21:15:08What’s New in the Block Editor: New Page Layout Picker, Better Block Transformation Options, and More —» costica
19:59:00Despre limitele/pericolele libertății de exprimare #palavre —» Curaj.TV | Media alternativă
15:43:50Maia Sandu și nepoții lui Voronin —» Gheorghe Erizanu
13:41:25Cu grijă pentru alții —» Moldova Creștină
13:20:29Retete de Pasti – brosura online la doar 2.90 EURO —» Bucataria Talinei - condimentat cu dragoste
12:41:22Curtea Constituțională: Sunt întrunite condițiile de dezolvare a Parlamentului —» Elena Robu
08:40:35Va fi sau nu dizolvat Parlamentul de la Chișinău? Discursul Maiei Sandu la Curtea Constituțională —» Elena Robu
08:22:14Ce semnifică Termenul Creativitate ? —» Biblioteca de Arte 'Tudor Arghezi'
06:39:52DACĂ ÎNCEPE RĂZBOIUL ÎN UCRAINA… —» Nicolae Federiuc
05:55:39Ap și, alde macovei și angajații din media le-au mulțumit la cei din Partidul Șor și „Pentru Moldova”? —» un alt blog
20:22:00Inspecție civică la Ciulnița (2 p) —» Curaj.TV | Media alternativă