Piaţa din Edineţ a fost supusă unui control sanitar
Piaţa oraşului Edineţ a fost supusă unui control sanitar, efectuat la inţiativa Centrului de Medicină Preventivă şi Comisariatului de Poliţie. Au fost verificate persoanele care vindeau produse lactate şi peşte viu şi s-a depistat că mulţi comercializează marfa fără autorizaţia Primăriei şi acordul Serviciului Sanitaro- Epidemiologic şi Serviciului Veterinar de Stat.Sursa
2007-10-11 17:11:32