Graieşte Moldoveneşte!
Mie mia placut acest cintec, fiindcă face pe oameni sa vorbească ca şi strămoii noştrii. Una ce nu mia plăcut asta e video. Strămosii nostrii au vorbit romina, şi eu doresc din toată inima ca moldovenii să se dezveţe de rusisme. Eu sper ca in curind Moldova să ajunga o ţară bogată, dar pentru aceasta este nevoie de a fi oameni culţi. Cred că ştiţi despre ce vorbesc!!!
more about "Graieşte Moldoveneşte!", posted with vodpod
Sursa
2009-03-04 19:32:46